auto dostawcze dla dużej rodzinyAut dostawczych nie włącza się do tej odmiany samochodów, które nabywają głównie osoby fizyczne, no ewentualnie ktoś kto ma nadzwyczajnie wydatną rodzinę i nie jest w stanie przetransportować wszystkich typowym wozem osobowym. Pojazdy owe żarliwie za to wykorzystują przedsiębiorstwa, w szczególności te nieduże, jakie nie utrzymują celowości dowożenia nazbyt masywnych ładunków. Przeznaczenie takiego samochodu w przedsiębiorstwie jest rzeczywiście wielofunkcyjne i dzięki szerokiej ofercie podtypów nadwozia można w precyzyjny sposób dopasować pojazd do fasonu przeprowadzanej inicjatywy gospodarczej.

Powszechnie oglądanym podtypem karoserii samochodu dostawczego jest niezbicie nadwozie w odmianie furgonetki. Pasują one zarówno do przewożenia osób (opcje pasażerskie z siedzeniami dla osób) jak też transportowania ładunków w powierzchni bagażowej. Samochody takie dopasowane są do załadunku europalet, które są pospolitą strategią transportu ładunków masowych, co sprawdza się zdecydowanie np. przy uprawianiu działalności handlowej dla niedużego sklepu.

furgonetkiDrugą częstą wariacją nadwozia pojazdu dostawczego, popularnie widywaną na arteriach, bywa nadwozie ze skrzynią transportową. Z tej odmiany zwykle korzystają na przykład firmy budowlane bowiem jest to wyśmienite rozwiązanie na rozwożenie surowców budowlanych, między innymi sypkich jak piach albo kruszywa, a ponadto inne firmy parające się przewozem materiałów masowych jak np. sprzedające węgiel. Na skrzyni towarowej da się również dostarczać konkretniejsze dostawy europalet. Auto ze skrzynią ładunkową opcjonalnie da się wyekwipować w hydrauliczny wyciąg przeistaczając je w niedużą jak również ergonomiczną wywrotkę.

Samochody dostawcze realizują ponadto zadania szczególne dzięki swemu wielostronnemu charakterowi. Z podobnych przystosowanych do założeń specjalnych samochodów korzystają dziś nie wyłącznie przedsiębiorstwa, jednakże także służby przydatności społecznej. Z normalnie widzianych samochodów dostawczych odbywających taką rolę wypunktować można karetki pogotowia ratunkowego bądź małe wozy pożarne.