Tym co wyróżnia każdą markę samochodu jest jej znak firmowy. Historia motoryzacji liczy już znacznie powyżej 100 lat i w tym czasie powstawały i znikały niezliczone marki samochodów, a te które dotrwały do dzisiejszych czasów wielokrotnie modyfikowały lub zmieniały swoje znaki firmowe.

Na rycinie poniżej widać znaczki firmowe kilkunastu marek samochodowych z 1937 roku. Jak widzicie wielu z nich już nie ma, chyba jedynie znak MG pozostał bez zmian, znaki Vauxhall, Lancia, Rover uległy pewnym modyfikacjom, a ze znaku Renault pozostał już tylko charakterystyczny romb.

Rok 1937 - logotypy marek samochodów

Na obrazku poniżej widać ewolucję znaku Forda. Od 1912 roku widać już charakterystyczny kształt liter i typowy owal, w jaki wpisane jest logo.

Ewolucja logo Forda

A tutaj Alfa Romeo. Obecne logo powstało w 1910 roku. Czerwony krzyż wziął się z flagi miasta Mediolan, a smok to herb rodziny Visconti.

Ewolucja logo Alfa Romeo

Poniżej mamy ewolucję logo FIAT. Ta marka wielokrotnie diametralnie zmieniała swój znak firmowy. Ja najbardziej jestem przywiązany do tego, który obowiązywał od roku 1968.

Ewolucja logo FIAT

Myślę, że ten temat jest na tyle ciekawy, że jeszcze będę do niego wracał.